Ve středu 7. května se druhé třídy vydaly na dobrodružný výlet do ZOO Hodonín. Děti se na cestu těšily už od rána – nejen kvůli zvířatům, ale také proto, že jsme jeli vlakem. Pro mnoho z nich to byl první delší výlet tímto způsobem, a tak byla jízda vlakem už sama o sobě velkým zážitkem.
Po příjezdu do Hodonína jsme se vydali pěšky do nedaleké zoologické zahrady, kde na nás čekal výukový program s názvem „Naši chlupatí příbuzní“. Program se zaměřoval na primáty – tedy opice, lidoopy a další naše nejbližší příbuzné ze zvířecí říše. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o jejich životě, způsobu komunikace, péči o mláďata i o tom, jak moc se svým chováním podobají lidem.
Součástí programu byla i prohlídka výběhů, kde si děti mohly zblízka prohlédnout šimpanze, makaky a gibony. Průvodkyně ze zoo zodpověděla spoustu zvídavých otázek a děti si odnesly nejen nové poznatky, ale i nadšení z poznávání zvířecí říše.
Po skončení programu jsme se ještě prošli po zoo, podívali se na další zvířata a nechyběl ani krátký čas na svačinu a odpočinek. Výlet jsme zakončili opět jízdou vlakem zpět, během které si děti povídaly o tom, co se jim nejvíce líbilo.
Výlet se vydařil, počasí nám přálo a děti odjížděly domů plné dojmů a nových zážitků.
Mgr. Danuše Botková, Mgr. Marie Otte, Mgr. Marcela Chudarová
