Simulační hra s 9.A

V rámci hodiny výchovy k občanství a konkrétně tématu ochrany životního prostředí jsme si poprvé vyzkoušeli simulační hru. Žáci si představili, že jsou občané obce, ve které by se měl vystavit rozsáhlý lázeňský areál kvůli nalezenému léčivému pramenu. Řada z občanů však byla proti. Zahrádkáři by přišli o své zahrady, včelaři a farmáři taktéž. Pracovníci technické služby by museli více pracovat. Zásadně proti byli taktéž ekologičtí aktivisté, kteří bránili přirozené prosředí mloků.

Výstavba lázní by však pomohla nezaměstnaným v obci, pro bylo také několik radních.

Celé zasedání obce řídil starosta a úkolem žáků bylo dopracovat se k jednotnému řešení, což se po několika bouřlivých diskuzích povedlo!

Žáky 9.A moc chválim, že dokázali skvěle argumentovat a vžít se do svých rolí!

Mgr. Petra Pochylá