Schüler unterrichten Schüler

V rámci opakování učiva 6. ročníku si žáci a žákyně vyzkoušeli v hodinách německého jazyka roli pedagoga.

Vytvořili jsme pět skupin = pět lekcí, které jsme za celý školní rok probrali. Každá skupina dostala zadání - zopakovat probrané gramatické jevy a připravit pro spolužáky a spolužačky cvičení, ve kterých ověří, že učivo zvládli.

Několik hodin věnovali přípravě - vypsali si vše, co chtěli svým spolužákům připomenout a zopakovat. Následoval výběr vhodných příkladů. Všechny skupiny vytvořily úžasná shrnutí a cvičení, ve kterých si ostatní mohli zopakovat vše, co umí.

V posledním kroku si skupina zahrála na učitele. Prezentovali svou několikahodinovou práci, zadávali a kontrolovali práci svých "žáků". Někdy došlo i na domácí úkoly a známkování :)

Prohození rolí si všichni užili a opakování formou projektové výuky je moc bavilo.

Marie Líšková