Sběr papíru, elektra a železa 2022/2023 - informace

Vážení rodiče a žáci,

od 1. září (2022) do 9. června (2023) se naše škola opět zapojí do ekologické soutěže vyhlášené Sběrnými surovinami v Uherském Hradišti ve sběru papíru, železa a elektra.

Pokud máte zájem zapojit se do soutěže, můžete odevzdat papír, kovy a elektrospotřebiče*:

V areálu Sběrných surovin v Uherském Hradišti na Průmyslové ulici od 1. září 2022 do 9. června 2023 pondělí až pátek 8:00 – 16:00, sobota 8:00-11:00.

Evidence takto odevzdaného odpadu se provádí na školu, třídu a jméno žáka. Lísteček odevzdejte třídnímu učiteli, který jej předá organizátorům sběru !

*Elektrospotřebiče:
Soutěží se ve sběru elektrospotřebičů (televize, rádia, počítače, monitory, klávesnice, videa, elektrické hračky, mobilní telefony, vysavače, varné konvice, pracovní nářadí, mikrovlnné trouby, pračky, sporáky).

*Sběrový papír:
Soutěží se ve sběru papíru (noviny, časopisy, kancelářský papír, letáky, knihy bez desek, sešity). NE kartony a lepenku !!!!
Směs sběrového papíru nesmí obsahovat lepenku, plastové příměsi, šanony, folie, kopíráky, samolepky, tvrdé knižní vazby, textil, dřevo, sklo.

*všechny druhy kovů

Vyhodnocení sběru bude provedeno v kategorii: nejlepší třída a nejlepší jednotlivec během měsíce června 2023.

Ceny pro vítězné třídy a jednotlivce budou zakoupeny z prostředků SRPD + část věnují Sběrné suroviny UH.

V loňském roce nasbírali naši žáci a rodiče 10 214 kg odpadového materiálu. Získané finanční prostředky byly uloženy na účet SRPD.

Děkujeme předem všem za účast v soutěži a aktivitu.

Mgr. Petr Kočíř

Mgr. Edita Straková