Rodilá mluvčí v hodinách španělštiny

Během posledních zářijových dní jsme mohli v naší škole poprvé přivítat krásnou sympatickou dívku pocházející ze Španělska. Jedná se o dobrovolnici, která je v rámci Evropské dobrovolnické služby na rok v centru Akropolis UH.
Jmenuje se Núria Pérez Rivera, je jí 25 let, jejím rodným městem je Gata de Gorgos, nedaleko Alicante, ve Valencii. Do České republiky přijela na rok a nám se tím naskýtá jedinečná možnost zejména v hodinách španělštiny mít rodilého mluvčího, získat nové zkušenosti, objevit novou kulturu a slyšet autentickou španělštinu. A tak nám postupně Nurie představuje nejen překrásnou Valencii, rodné město, svou rodinu, domácího mazlíčka, kterým je její kočka. (Mimochodem jmenuje se Mimi – Nurie, aniž by to tušila, pojmenovala svou kočku daleko dříve než odjela do Čech, aby nyní zjistila, že Mimi – znamená miminko). Nyní tedy v průběhu tohoto školního roku se můžeme s Nurií v hodinách učit španělskou gramatiku a poodhalovat nepřeberné množství reálií Pyrenejského poloostrova, jehož je španělština úřední řečí hned vedle valencijčtiny – katalánštiny, baskitštiny a galicijštiny. Pokud Nurii u nás na škole potkáte, nebojte se ji oslovit a promluvit s ní, rozumí i anglicky a začíná se učit češtinu. My jsme velmi rádi, že ji mezi sebou můžeme mít a těšíme se na všechna setkávání s ní, jsme vděční – agradecidos a dokážeme poděkovat za možnost takového daru již nejen ve španělštině MUCHAS GRACIAS, ale i valencijsky MOLTES GRACIES!