Putování na Cimburk 2022

Dne 20. května 2022  se žáci II. stupně zúčastnili Putování na zřiceninu hradu Cimburk.

Součástí pátečního dopoledne byl celkem 7 km pochod, během kterého žáci navštívili krásnou zřiceninu hradu Cimburk v pohoří Chřiby.

Krásné počasí, sportovní výkon, hezké zážitky se spolužáky a zajímavé informace o historii našeho regionu....to vše bylo součástí netradiční výchovně vzdělávací aktivity.

Více informací o zřícenině hradu Cimburk naleznete ZDE.

Věřím, že znalost památných míst našich dějin je pro nás pro všechny velmí důležitá a má velký význam pro vztah nás všech k regionu, kde žijeme.

Putování na Cimburk je součástí výchovně vzdělávacího mini projektu ZŠ UNESCO, který rozvíjí historické a zeměpisné znalosti našeho regionu. Po dvou letech přerušení z důvodu pandemie se projekt opět obnovil.

Součástí jsou čtyři pochody, které se kažý rok mění. Jedná se o:

Putování na Salaš

Putování na Buchlov