Projekt Šachy do škol, aktuální informace

V 1. pololetí školního roku 2022-23 se do soutěže Šachy do škol zapojilo 9 dětí ze Základní školy UNESCO Uherské Hradiště.

V celorepublikovém hodnocení škol vybojovaly 5. místo v soutěži:
1. místo: ZŠ Vratimov  2456 bodů
2. místo: ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem  1990 bodů
3. místo: ZŠ a MŠ Čáslavice  1767 bodů
4. místo: ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem  956 bodů
5. místo: ZŠ UNESCO Uherské Hradiště  924 bodů

Nejúspěšnější řešitelé v rámci celé České republiky:

Erik Horák, ZŠ UNESCO Uherské Hradiště  4200 bodů

Přemek Palát, ZŠ a MŠ Čáslavice  4200 bodů

Tobiáš Barták, ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem  4200 bodů

Adam Beneš, ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem  4200 bodů

Tereza Fiedorová, ZŠ Vratimov  4200 bodů

Michal Kocsis, ZŠ Na Výsluní Brandýs n. L.  4200 bodů

Prokop Anderle, ZŠ Zličín Praha  4200 bodů

(těchto 7 dětí bylo celé první pololetí stoprocentních)

Celkem se do soutěže zapojilo 222 účastníků.

Od začátku února začalo 2. pololetí soutěže. Tým ZŠ UNESCO je zatím na průběžném 4. místě.

Do soutěže je možné se zapojit i kdykoliv v jejím průběhu. Kdyby někdo z žáků ZŠ UNESCO chtěl posílit školní tým, ozvěte se prosím na email martinbeil64@gmail.com pro další instrukce o soutěži.

Pro školy zapojené v projektu Šachy do škol jsou určené i další zajímavé výukové materiály, ze kterých se děti mohou učit základy šachů. Doporučujeme například tyto odkazy na výuková šachová videa i s procvičovacími testy a výukovými lekcemi:

Série videí Šachovnice a figurky - 10 dílů o šachovnici, jednotlivých figurkách a jejich hodnotě

Série videí Herní prvky - dalších 10 dílů o základech šachů – šachové notaci, rošádě, braní mimochodem, šachu, matu a dalších

informace poskytl Martin Beil, Šachový svaz ČR