Projekt Erasmus+ pokračuje!

Tvoříme krásné věci!

Právě nyní se v rámci projektu "Happy, Healthy, Wise and Wealthy" žáci zabývají tématikou "food waste", tj. plýtvání jídlem, potravinami, které nevyužijeme, necháme zkazit, vyhodíme, nadměrným nakupováním zásob, potravinovým odpadem, který vzniká při jejich průmyslovém zpracování, přebytky ve stravovacích zařízeních, nákupních centrech atd. To vše nás zajímá v souvislosti se životním prostředím - jak moc jej "food waste" ovlivňuje a jaké máme možnosti situaci zlepšit.

Po troše "brainstormingu" a několika diskuzích se sedmáci pustili do tvorby plakátů, které pomůžou s osvětou. Najdete na nich rady, slogany a nápady, jak může každý z nás malými kroky podpořit velké změny a pomoci životnímu prostředí. Napadlo vás třebas někdy, že velký košík v nákupním centru vás podvědomě nutí ho naplnit? Že čím větší máte ledničku, tím více si tvoříte zásob? Že hladový zákazník nakupuje více? Nebo že velikost talíře ovlivní velikost porce na něm?

Nabízíme vám možnost se nad tím zamyslet :-) Baví nás společně se spolužáky z cizích zemí prima formou trošku změnit svět! Jsme rádi, že jsme u toho :-)

Zdraví Vás tým Erasmus+

plakát-Erasmus .jpeg