Projekt 5. A a 5. C k 200. výročí narození Bedřicha Smetany

Žáci 5. A a 5. C si zpracovali v hodinách Vv, Hv a ČJ projekt k 200. výročí narození Bedřicha Smetany. Toto výročí bylo za ČR navrženo na seznam světových výročí, která se připomínají pod patronací UNESCO. Děti se  seznámily prostřednictvím videa nejen s genialitou Bedřicha Smetany jako hudebního skladatele, dirigenta a hudebního pedagoga, ale i s jeho těžkým životem. Žáci vyrobili krásné plakáty s přehledem tvorby a života tohoto významného hudebního skladatele, zpracovali téma skladby Vltava a napsali Bedřichu Smetanovi dopisy jako kamarádi v dětství a obdivovatelé v dospělosti. Dopisy  také děti pošlou do Regionálního muzea v Litomyšli, kde právě probíhá výstava, která představuje vztah Bedřicha Smetany k Litomyšli.

zapsaly tř. uč. M. Ondráčková a E. Borovcová