Přehlídka recitátorů 1. stupně

V úterý 1. února 2022 se v budově Hradební opět po roce konalo školní kolo recitační soutěže, které se napříč ročníky zúčastnilo 23 nadějných recitátorů 1. stupně.

V této soutěži měli žáci za úkol přednést text -  báseň, nebo úryvek z prozaického textu.

Soutěžící, kteří odhodili ostych i nervozitu, předvedli ve třech kategoriích skvělý výkon.

Do okrskového kola, které se uskuteční 23. 2., nás budou reprezentovat tito žáci:

0. kategorie - žák 1. ročníku Jáchym Lysák

1. kategorie:  žákyně 3. ročníku Sofie Majzlíková a Adéla Basovníková
  2. kategorie: žákyně 5. ročníku: Tereza Beníčková, Tereza Holáňová a Lucie Slezáková

Cenu poroty si za svůj vyjímečný přednes odnesli bratři Ondra a Jakub Jakšíkovi ze 2. A. Každý z účinkujících obdržel pamětní list, sladkou odměnu a vybraní také krásnou knihu.

Všem soutěžícím blahopřejeme a postupujícím držíme palce v dalším kole.

Připravujícím učitelům i rodičům díky za to, že i tímto přispěli ke kultivaci mluveného slova i rozvoje komunikačních dovedností u dětí.

Za organizátory Eva Fridrichová a  Božena Hanáková