Pozvánka na panelovou diskuzi s názvem „Digitalizace vzdělávání a kybernetická bezpečnost dětí“

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení rodiče,

dovolte mi Vás srdečně pozvat na online panelovou diskuzi s název „Digitalizace vzdělávání a kybernetická bezpečnost dětí“, kterou pořádá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Obě instituce tak chtějí podpořit řešení aktuálních problémů, které vyvstávají především v souvislosti s distanční formou vzdělávání - online výukou.

Online panelová diskuze se uskuteční dne 22. března 2021 od 10:00.  Celý program můžete zdarma sledovat online na YouTube kanále Národního pedagogického institutu ČR na odkaze ➡  https://youtu.be/xYnHZlWeIuY.

Bližší informace a podrobný popis naleznete na portále edu.cz.

Online panelová diskuze je rozdělena na dvě části:

10:10 - 11:20  1. PANEL: Online výuka a bezpečnost

Cílem je upozornit pracovníky ve vzdělávání a prevenci, učitele i ředitele škol na hlavní problémy spojené s online výukou z hlediska bezpečnosti, nabídnout jim doporučení a představení produkty NÚKIB a MŠMT.

11:30 - 12:15  2.    PANEL: Online výuka, její bezpečnost a rodiče

Cílem je upozornit rodiče na nebezpečí, kterému jsou děti vystaveny nejen během online výuky, a především jim srozumitelným jazykem vysvětlit, na co si mají dát pozor.

Věříme, že tato akce pomůže ke zvýšení povědomí o kybernetické bezpečnosti a prevenci. Těšíme se na Vaši účast!

Mgr. Jaroslav Faltýn

odbor základního vzdělávání a mládeže MŠMT

Článek vložil Mgr. Petr Kočíř - školní metodik prevence na ZŠ UNESCO

Pozvánka_22_3_Digitalizace vzdělávání a kyberbezpečnost dětí (2).png