Pasování prvňáčků na čtenáře

Jako každý rok i letos proběhlo v knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana pasování prvňáčků na čtenáře. Pro některé děti to byla první návštěva, jiné navštívily knihovnu a dětské oddělení již během minulého roku.

Naše první třídy se také zapojily do projektu Už jsem čtenář na podporu čtenářské gramotnosti - Knížka pro prvňáčka, kterou si děti také z knihovny na památku odnesly.

Žáci prožili v knihovně netradiční hodinu čtení, při níž si zábavnou formou procvičili svoje znalosti písmenek, luštili rébusy, říkali jazykolamy a dobře se při tom bavili.

Paní knihovnice, v roli královny, je přiložením meče povýšila ve jménu všech pohádek, básniček a také hrdinů do řádu čtenářského.

A to byl také hlavní důvod této krásné návštěvy. Přiblížit dětem knihy, nalákat je na čtení, které jistě využijí k dalšímu vzdělávání nejen ve škole.

Do knihovny se určitě další školní rok vrátíme, abychom ukázali, jak se naše čtenářské dovednosti zlepšují.

Eva Fridrichová