Olympiáda z anglického jazyka – školní kolo

Ve dnech 1. a 3. 2. 2021 se na naší škole již tradičně nebo spíše pro tento rok netradičně konala olympiáda v anglickém jazyce, která probíhala online. V letošním roce byla účast poznamenaná COVID-19, ale i přes tuto situaci, se školního kola zúčastnilo poměrně velké množství žáků, kteří porovnávali svoje znalosti mezi sebou.

Soutěž se jako vždy konala ve dvou kategoriích. Do první kategorie I. A připadali žáci z 6. a 7. ročníků a kategorie II. A se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků.

V prvním kole si soutěžící měřili své znalosti v písemném testu, který se skládal z gramatické části a porozumění textu. Z tohoto základního kola postoupilo v každé kategorii 7 soutěžících k ústní části. Ve druhém kole konverzovali ve dvojicích na různá témata týkající se každodenní situace, která jim zadával zkoušející a dále popisovali vybrané obrázky.

Moc gratulujeme vítězům školního kola, jimiž jsou:

Kategorie I. A

1.       Balaštíková Anna

2.       Červinka Filip

3.       Chybík Filip

Kategorie II. A

1.       Dinčić Luka

2.       Mertlová Adéla

3.       Šipka Jakub Jan

Diplomy a ceny máme nachystané a už se těšíme na jejich předání vítězům hned, jak nám to pandemická situace dovolí a my se uvidíme ve škole.

Vítězové obou kategorií budou naši školu reprezentovat v kole okresním, které se bude konat 23. a 24. 3. 2021 opět na naší škole.

Ing. Eva Motyčková

oo.png