ODBORNÁ KONFERENCE V ČESKÉ NÁRODNÍ BANCE – Jak přispět ke zdravé finanční budoucnosti

Dne 7.4.2022 jsme měli příležitost zúčastnit se odborné konference v Praze pod záštitou České národní banky, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva financí.

V rámci projektu „Finanční gramotnost do škol“, byla naše škola oslovena zapojit se do dvou panelových diskuzí. První panelová diskuze byla na téma „Co už víme o penězích?“, kde naši žáci sdíleli své zkušenosti a znalosti z této oblasti. Druhá panelová diskuze se týkala růstu inflace a zdražování – výzva dnešní doby, jak toto téma komunikovat ve výuce a předávání si zkušeností z praxe.

Naši žáci se aktivně zapojovali do diskuze a odpovídali na položené otázky týkajících se peněz. Zásadním poznatkem bylo, že na penězích záleží a že za peníze je možné koupit cokoliv, a pokud jsou opravdu peníze v našem životě tak důležité, bylo by dobré o nich něco vědět.

Z rukou pana viceguvernéra Tomáše Nidetzkého si odnesli svůj první milion.

Ing. Eva Motyčková

učitelka FIG