Ocenění našich žáků v projektu NE zapomenuté pomníky

Dne 13.11.2023 byli v Praze 4 žáci naší školy oceněni za úspěšnou účast v projektu Národní pedagogické knihovny NE zapomenuté pomníky.

Úkolem žáků bylo hledat památníky I. světové války a vkládat jejich fotografie do interaktivní mapy.

Žáci obdrželi pamětní list a také absolvovali prohlídku Národní pedagogické knihovny s průvodcem.

Oceněni byli:

Jakub Schottl 9.B

Viktor Janík - 9.B

Oliver Ižvolt - 9.B

Jakub Uher - 9.B

Ivan Kedroň - 9.C (nepřítomen pro nemoc)

Eliška Kašíková - již bývalá žákyně naší školy

V Praze jsme také stihli navštívit kostel sv. Cyrila a Metoděje (místo kde se ukrývalo po atentátu na Heydricha 7 čs. parašutistů) a Jeruzalémskou synagogu, kde nám průvodkyně zajímavě povídala o historii toho krásného místa.

Děkuji žákům za vzornou reprezentaci školy a vzorné chování v Praze i během cesty.

Dotatečně byli žáci naší školy oceněni dne 1. a 4.12.2023 knihou od Ericha Maria Remarguea Na západní frontě klid.

Ceny byly zakoupeny z fondu mládeže a vzdělávání města Uherského Hradiště ( projekt Posílení výuky nacistického a komunistického bezpráví v 9. ročníku).

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu