Noc s Andersenem v 6.C

Hans Christian Andersen, dánský spisovatel a nejspíš i nejslavnější pohádkář, by byl jistě nadšený, s jakou vervou a chutí si žáci 6.C užili přespání ve škole a zároveň i pohádkovou Noc s Andersenem.

Nejprve se žáci ubytovali ve vybrané třídě, kde program odstartovalo povídání o spisovateli H. Ch. Andersenovi a o pohádkách obecně. Následovala hra, ve které žáci ukázali své schopnosti komunikovat beze slov, pouze za pomoci papíru a tužky, kdy pomocí kreseb ostatním představovali naše nejznámější pohádky a ostatní měli za úkol je uhodnout.

Hlavní částí večera bylo dramatické ztvárnění pěti vybraných pohádek, kterými byly příběhy: Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O Červené Karkulce, O perníkové chaloupce, O kohoutkovi a slepičce a Tři prasátka. Žáci se úkolu zhostili naprosto perfektně a jejich jedinečná dramatická ztvárnění sklidila obrovský potlesk spolužáků.

Poslední částí programu byla filmová projekce pohádky V hlavě, u které velká část třídy po náročném večeru usnula. Věříme, že si 6.C pohádkový večer naplno užila a jejich vzájemné třídní vztahy se ještě více posílily.

Mgr. Jitka Bajaja Elisová a Mgr. Jiří Silný