Noc s Andersenem 6.B

Žáci 6.B u příležitosti výročí narození Hanse Christiana Andersena (2. 4. 1805 - 4. 8. 1875) prožili pohádkovou a kouzelnou noc v prostorách ZŠ UNESCO. Nocování proběhlo ze čtvrtku 31. 3. na pátek 1. 4. 2022. Po ubytování ve třídě jsme si v úvodu připomněli osobnost tohoto dánského spisovatele. O zvýšení adrenalinu u všech zúčastněných se postarala aktivita zaměřená na uhodnutí názvu pohádky z obrázku, který museli žáci v co nejkratším čase nakreslit. Emoce se pak pomalu vracely do normálu při čtení pohádky Císařovy nové šaty, která letos oslavuje 185 let od svého vzniku.

Poté již přišla ta nejočekávanější chvíle, kdy se žáci po rozdělení do skupin chopili role scenáristů k pohádkám Červená karkulka, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Perníková chaloupka, Tři prasátka, Čert a Káča. Rozdělili si role, sepsali divadelní scénáře dané pohádky a nacvičili svá divadelní představení. Pak už jen zbývalo vytvoření úžasných masek, kulis a nezapomněli také na plakáty, kterými nás na svá představení pozvali.

Všechna dramatická ztvárnění se setkala s velkým ohlasem. Hrálo se až do pozdních večerních hodin. Následovalo i samotné vyhlášení vítězů o nejlepší dramatizaci pohádky. Žáci si také na památku odnesli pamětní list a jedinečnou pohlednici Noci s Andersenem 2022.  Poté již následoval filmový program až do úplného usnutí a vyčerpání. Ráno jsme ještě společně posnídali a pak již den pokračoval tentokráte v režii vyučujících v jednotlivých hodinách.

Věříme, že se žáci k tomuto vydařenému pohádkovému večeru budou ve vzpomínkách neustále vracet.

Mgr. Petra Jakšíková a Mgr. Hana Horsáková

• 1648829862_Andersen - pohlednice 2022.pdf (Stáhnout)