Noc s Andersenem 6.A

Projekt Noc s Andersenem, který vzešel z místní knihovny na počátku tohoto tisíciletí a svým významem přesáhl hranice České republiky, letos opět zpestřil školní rutinu i třídě 6.A.

Dlouho před domluveným srazem ve čtvrtek večer se před školní budovou vyskytovaly skupinky nedočkavců. Vybaveni spacáky, karimatkami a především zásobou proviantu všeho druhu se postupně žáci nahrnuli do nejvyššího patra hlavní budovy, kde si nejprve rozložili svá ležení. Následně jsme si povídali o Hansi Christianu Andersenovi a taktéž o výše zmíněném projektu.

Hlavní aktivitou večera bylo divadelní představení skupinek, které byly sestaveny losem. Žáci se vžili do role scénáristů, režisérů, maskérů, rekvizitářů a v neposlední řadě také herců. Jejich úkolem totiž nebyla jen dramatizace notoricky známých pohádek, ale i výroba kulis a kostýmů. Žáky musíme za jejich výkony pochválit, naše vždy velmi dynamická třída totiž dokázala svou kreativitu využít správným směrem a do pohádek přidat také vtip a zajímavé aktualizace.

Závěr večera prožili kluci a holky zvlášť. Pánské osazenstvo si demokraticky odhlasovalo, že chce usínat při promítání filmu Space Jam, dámy si zvolily raději kratší, ale o to intenzivnější zakončení v podobě tancování a zpěvu. Věříme, že na tento netradiční školní den budou žáci vzpomínat ještě dlouho.

Mgr. Pavel Kalandřík, Mgr. Tereza Blahová