Holandsko je země tulipánů, dřeváků a sýra. Je to také země známá vysokou kvalitou života, tolerancí, ekologií a počtem jízdních kol. A tak ji postupně díky projektu Erasmus+ a našemu pobytu v této zajímavé zemi poznáváme. Do školy jezdíme na kole, malujeme překrásné dřeváky, které Holanďané dříve používali denně (říká se jim "nezničitelné boty se značkou kvality"), dozvídáme se spoustu zajímavých věcí o historii a ekologii. Víte například, že v dřevácích se dá bruslit i lyžovat? Že v Nizozemí zavírají spousty farem, protože díky prdícímu skotu se znečišťuje ovzduší amoniakem? Boj s emisemi je nemilosrdný a naši studenti jej sledují, diskutují o něm, rozšiřují si své znalosti a ekologické povědomí.

Více se dozvíte z našeho cestovatelského deníku, tentokrát očima Terky Kedroňové:

Středa 25.1. 2023
Třetí den na kolech už začínáme pociťovat. Ráno jsme vyrazili na menší farmu, kde jsme se dozvěděli zajímavé věci o chování prasat. Viděli jsme, že zde mají snad všechny druhy ze všech koutů světa. Následně se celá skupinka, s počtem lidi okolo 40, přesunula na kolech do dílny, kde se vyrábí tradiční dřevěné boty. Každý si zde zkusil namalovat svou vlasní botu ve tvaru pokladničky, a potom si ji mohl odvést jako suvenýr. Tento den naše česká skupina, bohužel bez našich vyučujících, zakončila v úžasné španělské restauraci, v níž si každý mohl objednat jídla kolik jen chtěl. Jídlo bylo famózní a den byl nádherně ukončen. Z vlastní zkušenosti chci jen dodat: Vždy si čtěte zavírací dobu na parkovištích pro kola, ať Vám je tam nezamknou jako nám!