Návštěva UHN vybraných žáků 9. tříd

Vybraní žáci 9. tříd, kteří uvažují o tom, že by se po ukončení základní školy vydali zdravotnickým směrem,  navštívili nemocnici v Uherském Hradišti.

Naši exkurzi jsme začali v zasedací místnosti,  kde jsme shlédli videa bývalých studentů střední zdravotnické školy. Dnes už nyní zaměstnanci ve zdravotnictví se podělili o zkušenosti ze studií na střední zdravotnické škole a popisovali zkušenosti z pracovního života ve zdravotnictví.

Posléze byli žáci seznámeni s hygienou rukou a výsledky hygieny svých rukou mohli ověřit za pomoci speciální lampy.

Měli i možnost projít celé dětské oddělení, ambulatní i lůžkovou část a podívali se na místa, kam se pacienti nedostanou.

Sešli jsme i do strojovny potrubní pošty, která zajišťuje provoz přenosu materiálu a spojuje 7 objektů UHN.

Exkurzi v UHN ukončili prezentací hematologického oddělení. Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet techniku odběru krve. Některým se podařilo tekutinu, nahrazující krev, odebrat.

Zúčastnění žáci byli exkurzí nadšení. Pro žáky 9. tříd je tato možnost vítána, jelikož mohou na vlastní kůži zjistit, zda je jim tento obor blízký.

Mgr. Marie Líšková