Návštěva knihovny 2. tříd

Žáci 2. A, 2. B a 2. C se zúčastnili dalšího zajímavého programu v knihovně s názvem Čeští autoři knih pro děti.

Dozvěděli se, co a jak si v knihovně půjčovat, jak se vyznat v knižním fondu a mnohé další.

Paní knihovnice ve svém programu představily tvorbu současných českých autorů (Ivona Březinová, Daniela Krolupperová, Iva Procházková, Miloš Kratochvíl, Petra Braunová a další. Přiblížily nejzajímavější příběhy, témata i hlavní hrdiny.

Žáci si na ukázkách vyzkoušeli několik čtenářských strategií (např. předvídání, hledání souvislostí či vyvozování).

Již teď se těšíme na další návštěvu a čtení v knihovně, která společně se školním prostředím pomáhá naše děti rozvíjet v oblasti kultury i jazykové komunikace.

Ať nás tedy čtení mění!

třídní učitelky 2. ročníků