Návštěva Britské knihovny ÚP Olomouc

V měsíci květnu a červnu jsme s žáky osmých a devátých tříd v rámci anglického jazyka navštívily knihovnu Univerzity Palackého v Olomouci, především pak její britskou část, kde pro ně byl připraven program, jak jinak než v anglickém jazyce.

Studenti měli možnost nahlédnout do knih různých žánrů od zahraničních autorů, a také se dozvědět něco o chodu samotné knihovny, která nabízí kromě anglické literatury i spoustu kurzů a vzdělávacích programů. Tak jako naše škola i tato knihovna poskytuje studentům možnost přípravy a následné složení zkoušek Cambridge ESOL.

Naši studenti dostali velkou pochvalu za své jazykové znalosti, což nás velice těší a vyzkoušeli dokonce malý experiment. Kreslili příběh na základě mluveného slova, opět v anglickém jazyce. Některým se obrázek moc podařil.

Kromě knihovny jsme stihli se žáky i prohlídku náměstí a v poledne olomoucký orloj.

Učitelky anglického jazyka 2. stupně