Naše škola - 1. stupeň ZŠ UNESCO

Základní škola UNESCO se rozkládá ve středu města, jak si to představoval sám J. A. Komenský:

„Místo pro školu budiž vybráno zcela uprostřed města, jako ve středu kolem nějakého opsaného kruhu, aby bylo snadno přístupné všem.“

Charakteristika a zaměření ZŠ UNESCO - "Škola – místo, kde jsem rád."
V našem pojetí je škola místem, které žáky motivuje a podporuje k aktivnímu učení se.

A to nikoli jen encyklopedickým vědomostem, ale také pro život důležitým kompetencím učit se, řešit problémy a sociálním dovednostem. Chceme rozvíjet u žáků kompetence, které jsou nezbytné pro život v Evropě ve 21. století.
Veškerá školní i mimoškolní práce přispívá k pozitivnímu rozvoji osobnosti každého žáka, k podpoře jejich talentu a nadání, k motivaci vzdělávat se a poznávat, získávat sebedůvěru.

Síť přidružených škol UNESCO
Od roku 1967 je škola zařazena do sítě přidružených škol UNESCO. Každým rokem se úspěšně zapojuje do projektů vyhlašovaných touto organizací.

Zde představujeme 1. stupeň ZŠ UNESCO.

ZŠ UNESCO