Na modré vlně, 1.C

S příchodem jara se blíží i Světový den porozumění autismu, který připadá na 2.duben. Tento svátek v našem městě každoročně připomíná Základní a mateřská škola Uherské Hradiště, Šafaříkova, škola pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, akcí pořádanou pro veřejnost a žáky spřátelených základních škol. Celá akce se nese na modré vlně, což je téma, které celou letošní událost spojuje. Modrá barva je totiž symbolem komunikace. Dalším symbolem autismu je obvykle puzzle jako jedna částečka mozaiky světa. Puzzle se pro tento rok doplnilo vlnou. Vlnou jako vláknem z mnoha dalších vláken nebo vodní vlnou, která se přelévá, je nestabilní a neuchopitelná, jako svět pro osoby s poruchou autistického spektra.

Žáci 1.C se během února zapojili do tvorby nekonečné šály z různých odstínů modré vlny. Přinesli klubíčka, doma zkoušeli plést s maminkou či babičkou a ve škole dokonce tvořili na pletacím stavu.

Mgr. Jana Pecháčková