Matematický klokan 2021/2022 – druhý stupeň

V měsíci březnu se na ZŠ UNESCO konalo školní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan pro školní rok 2021/2022. Tento rok se konečně po dlouhém období covidu mohla soutěž uskutečnit prezenční formou, na čemž se odrazil i počet zúčastněných žáků. Celkově se matematického klání na druhém stupni naší školy zúčastnilo 55 soutěžících, a to v kategoriích Benjamín (6. a 7. třída) v počtu 28 soutěžících a Kadet (8. a 9. třída) v počtu 27 soutěžících.

Žáci jako obvykle plnili sadu 24 úloh rozdělených dle obtížnosti na úlohy za 3, 4 a 5 bodů. Za každou špatnou odpověď se ovšem jeden bod odečítá, proto si každý ze soutěžících musel své odpovědi velmi dobře rozmyslet, aby mu zbytečně neklesalo výsledné bodové skóre.

Nejlepší výsledky školního kola v jednotlivých kategoriích jsou následující:

Kategorie BENJAMÍN:

1. místo: Maxmilián Mléčka – 6.A (84 bodů)
  2. místo: Evelina Kolaříková – 7.B (77 bodů)
  3. místo: Ondřej Procházka – 7.C (76 bodů)

Kategorie KADET:

1. místo: Benjamín David Ondra – 8.B (82 bodů)
  2. místo: Ondřej Malůš – 9.A (77 bodů)
  3. místo: Sebastian Hanáček – 9.C (68 bodů)

Všem žákům děkujeme za účast a žákům na medailových pozicích gratulujeme k umístění!

Mgr. Jiří Silný