Masopust v 1. C

Kdybyste v pátek 12. února přišli do první třídy, nepotkali bystu tu obyčejné žáky. Tento den za námi přišly kočičky, přiběhli pejskové, přiletěl motýlek a spousta dalších zvířátek.

Ve výtvarné výchově si děti vyrobily masky a karnevalové šašky.

V hodinách hudební výchovy jsme poslouchali tradiční masopustní písničky a shlédli  fašankové obchůzky našeho regionu.

Po více než dva týdny jsme napříč předměty putovali masopustním obdobím a seznamovali se s různými postavami fašankových obchůzek.

Děti se dozvěděly, že masopustní, neboli karnevalové období trvá od Tří králů do Popoleční středy, kterou začíná postní období trvající 40 dnů.

Dnes se už tento křesťanský zvyk dodržuje málokde, a to ještě v omezeném rozsahu. Během období půstu se ve středu a v pátek zásadně masitá jídla nejedla.

A tak přirozená moudrost a křesťanská pravidla vedla takto naše předky ke  zdravému stravování.

Na závěr minikarnevalu jsme si zarecitovali masopustní písničky, zatančili a  zahráli karnevalové hry a jako sladkou tečku na závěr smlsli koblížky.

Eva Fridrichová, 1. C

IMG_20210212_105025.jpg