Logická olympiáda 2022

Zaregistruj se na www.logickaolympiada.cz a zapoj se do soutěže!

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Soutěž je pro soutěžící zdarma.

KAŽDÝ soutěžící se musí letos opět registrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrace z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících probíhá od 1. do 30. září 2022. Rodiče dětí mladších 15 let prosíme o souhlas s použitím osobních údajů dětí pro účely soutěže. Do registračního formuláře je nutno zadat jméno, příjmení a e-mail rodiče. Na emailovou adresu rodičů pak bude zaslaná prosba o souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí, který udělí kliknutím na linku v emailu. Bez tohoto souhlasu se dítě nemůže zúčastnit soutěže.

Naše škola soutěží v následujících kategoriích:

Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy

Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy

Kategorie A: žáci 3. – 5. třídy základní školy

Kategorie B: žáci 6. – 9. třídy základní školy

Základní kolo proběhne:

kategorie A: 3. – 5. třída 1. - 7. října 2022
kategorie B
: 6. – 9. třída 8. - 14. října 2022
kategorie A1, A2: 1. a 2. třída 22. - 28.  října 2022

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B

Nejlepší řešitelé  z kategorií A, B postoupí do krajských kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

organizátor na ZŠ UNESCO M. Ondráčková