Kouzelný les

V pátek 18. 6. děti ze 4. oddělení školní družiny prožily nádherné odpoledne v Kunovském lese, kde se zúčastnily výukového programu „Kouzelný les“. Pod vedením Mgr. L. Pavelčíkové z přírodovědného centra TRNKA plnily vědomostní úkoly, které byly poučné a zároveň vtipné. Na začátku hledaly cestou lesem "opaky" - bylo zajímavé, jak se děti vynašly. Našly tyto opaky: měkké - tvrdé, tlusté - tenké, barevné - šedé, bílé - černé, velké - malé, dlouhé - krátké, ...  Potom vytvářely potravinový řetězec, dalším úkolem bylo ztvárnění činnosti, která byla napsaná na kartičce (kterou si vytáhly) pomocí pantomimy a ostatní se snažily uhodnout, o jakou činnost v lese se jedná. Poslední činností bylo hledání brouků s pomůckami, které připravila paní Pavelčíková.