Konverzační soutěž z anglického jazyka – školní kolo

Ve dnech 25. a 27. 1. 2022 se na naší škole již tradičně nebo spíše netradičně konala Olympiáda v anglickém jazyce, která probíhala částečně online a částečně ve škole. I v letošním roce byla účast poznamenaná COVID-19, ale i přes tuto situaci, se školního kola zúčastnilo poměrně velké množství žáků, kteří porovnávali své znalosti mezi sebou.

Soutěž se jako vždy konala ve dvou kategoriích. Do první kategorie I. A připadali žáci z 6. a 7. ročníků a kategorie II. A se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků.

V prvním kole si soutěžící měřili své znalosti v písemném testu, který se skládal z gramatické části a porozumění textu. Z tohoto základního kola postoupilo v každé kategorii 6 soutěžících k ústní části. Ve druhém kole konverzovali ve dvojicích na různá témata týkající se každodenní situace, která jim zadával zkoušející a dále popisovali vybrané obrázky.

Moc gratulujeme vítězům školního kola, jimiž jsou:

Kategorie I. A

1. Rydzewski Marek
  2. Hájková Nicole
  3. Konečná Sofie

Kategorie II. A

1. Dinčić Luka
  2. Balaštíková Anna
  3. Juříková Alena

Vítězové obou kategorií budou naši školu reprezentovat v kole okresním, které se bude konat 15. a 16. 3. 2022 opět na naší škole.

Ing. Eva Motyčková