Komentované prohlídky města Uherské Hradiště s žáky 7. tříd

Ve dnech 13., 15., a 17. června proběhly ve spolupráci se Slováckým muzeem Uherské Hradiště, komentované prohlídky města Uherské Hradiště. Historik Pavel Portl poutavým výkladem přiblížil našim sedmákům hlavní historické památky našeho města.

Kaple sv. Šebestiána, středověké hradby, kostel sv. Františka Xaverského, reduta, kašny, morový sloup, slovácká galerie, náměstí, radnice, františkánský kostel, kaple svaté Alžběty, bývalá synagoga a věznice. To jsou hlavní místa, která žáci během 2 hodinové prohlídky navštívili.

Věřím, že základní znalost historie památek ve městě kde chodíme do školy je důležitá a potřebná.

Děkuji většině žáků za vzorné chování a také za znalosti, které při prohlídce města prokázaly.

Žáci s nejlepšími znalostmi, byli oceněni drobnými sladkostmi.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu