Itálie - výjezd žáků 5. ročníku

Ve dnech 13. - 17. června se 40 žáků z 5. tříd vydalo na zahraniční výjezd do Itálie navštívit věčné město Řím. S bohatou historií města souvisí i architektura. Při návštěvě Říma navštívili žáci jeden architektonický skvost vedle druhého.

Při návštěvě tohoto skoro 3000 let starého města si skoro můžeme připadat, jako bychom cestovali časem, neboť vedle moderní budovy lze spatřit antickou či třeba barokní památku. Určitě lze na přední místo zařadit Koloseum. Tento antický amfiteátr pochází už z 1. století a Forum Romanum je další hojně navštěvovanou římskou památkou. V dobách své největší slávy to bylo v podstatě centrum všeho. Jednalo se o náměstí, kde se konaly soudy, volby, slavnosti i trhy. Našim cílem byla také fontána di Trevi, Španělské schody, Piazza Navona, Andělský hrad nebo Pantheon. Návštěvu Vatikánu - Svatopetrské náměstí s Apoštolským palácem a bazilikou svatého Petra si nechá ujít jen málokdo.

Zážitkem byla i návštěva archeologického parku Ostia Antica jednoho z největších a nejvýznamnějších archeologických nalezišť starého Říma.

M. Ondráčková, T. Blahová, žáci 5. tříd