Global Money Week

V rámci celosvětové události Global Money Week se naše škola připojila k této události a využila možnost uspořádat dvě přednášky z řad odborníků z praxe pro žáky osmých tříd.

Přednášky proběhly ve dvou hodinách finanční gramotnosti ve třídách 8.A, B, C, a to ve dnech 29.4-30.4 a 6.5-7.5. Vzhledem k epidemiologické situaci proběhly přednášky online, a to v prostředí Google Meet. Připojení klaplo na jedničku.

První hodina byla zaměřena na hospodaření s penězi, jak se dají vydělat peníze, zadluženost, cíle, na které se musíme v životě připravit a byl zadán domácí úkol do příští přednášky, nad kterým se mají žáci zamyslet. V druhé hodině se rozebíral vypracovaný domácí úkol a následně jsme probírali produkty, na které žáci dosáhnou a jak v dnešní době řešit finance.

Žáci se aktivně zapojovali do konverzace a kladli zajímavé dotazy, na které jim bylo hned odpovězeno.

„Ani peníze nejsou majetkem, když je člověk neumí používat.“  - Xenofón

Ing. Eva Motyčková

učitelka finanční gramotnosti