Exkurze do Hvězdárny a planetária v Brně- 5. ročník

V úterý 17. ledna 2023 se třídy 5. A a 5. B vypravily na exkurzi do brněnské hvězdárny a planetária. Pro většinu dětí se jednalo o vůbec první návštěvu hvězdárny a jejich očekávání a nadšení bylo znát na každém kroku.

Největším zážitkem pro děti bylo určitě digitální planetárium, ve kterém naše přednáška na téma Úžasné planety probíhala. V něm jsme si mohli prohlédnout hvězdnou oblohu, souhvězdí, ale také jsme mohli přistát na jakékoliv planetě.

Po přednášce jsme se přemístili do centra Brna, kde jsme si udělali krátkou procházku a navštívili jsme několik zajímavých míst, které patří k symbolům Brna.

Všem žákům se celý výlet moc líbil. Dozvěděli se mnoho nových informací, objevili jsme nová zákoutí Brna a ještě nám k tomu celý den krásně svítilo sluníčko.

třídní učitelky 5. ročníku