Exkurze 9.B do Brna

V úterý 19. března naše třída 9.B v ranních hodinách opustila Staré Město a vydala se vlakem do Brna. Program byl naplánovaný už nějakou chvíli a řádně jsme se něj se spolužáky připravovali.

Dříve ve škole jsme byli rozděleni do skupinek, abychom všichni dostali prostor mluvit o významných místech v Brně a abychom se dozvěděli něco nového. Viděli jsme společně Mendelovo náměstí, pivovar Starobrno, brněnské výstaviště, Divadlo Husa na provázku, Zelný trh a katedrálu Petrov.

Součástí exkurze byla úniková hra ve VIDA! science centru, kde jsme pomocí číselných kódů na zámcích a našemu důvtipu unikali z Matrixu. Hra, která trvala hodinu a půl, nedopadla pro všechny vítězstvím, ale i tak byla velmi zábavná. V neposlední řadě jsme dostali rozchod na náměstí Svobody a poté jsme už zamířili vlakem domů.

Při našem výletu jsme nabyli nových zážitků a vědomostí a moc jsme si tento společně strávený čas užili.

Pavlína Hrňáková, Sofie Konečná, Ema Ulrichová 9.B