Exkurze 5. tříd do České televize v Praze

Naši páťáci se dočkali dlouho očekávaného jednodenního výletu do Prahy. Vyjíždělo se v časných ranních hodinách a ani dlouhá cesta nám neubrala z nadšení.

Cílem naší exkurze byla Česká televize na Kavčích horách.

Pod vedením zkušeného průvodce jsme si prohlédli interiéry obrovské budovy, podívali se, jak vypadá natáčení pořadu „Planeta Jó“ a „DVA3“ a zjistili, že to herci nemají lehké a kolik se na natáčení takových pořadů podílí lidí. Na závěr exkurze jsme si mohli vyzkoušet práci televizních moderátorů a kameramanů. Za odměnu jsme se podívali do Déčko světa, kde jsme si vyzkoušeli různé interaktivní hry.

A to by nebyl výlet do Prahy, abychom nenavštívili i kousek Prahy. Protože jsme se museli rozdělit na skupiny, tak „Áčko“ vyrazilo na procházku po Vyšehradu a „Béčko“ na hrad, Karlův most a orloj, protože mělo více času.

Plni intenzivních zážitků jsme se ve zdraví vrátili domů a věříme, že se společně do Prahy ještě podíváme.

třídní učitelky