Erasmus+ v Dánsku: 4. – 8. den

31.5.2022 - Ráno jsme se všichni sešli a šli jsme na prohlídku dánské verze sběrného dvoru. Poté jsme vyrazili do školy a zde jsme měli 4 hodinové workshopy. Tančili jsme takzvaný "line dance", vyráběli jsme výzdobu na čtvrteční párty a nakonec jsme všichni vařili z potravin, které byly v obchodě vyřazeny. Napříč tomu, že to bylo vaření "co dům dal", jídlo se nám velmi podařilo. Po večeři jsme se všichni odebrali domů.

1.6.2022 - Dnešek jsme začali odjezdem do Vikingského muzea. V muzeu si každý mohl koupit suvenýr a poté jsme zase všichni nastoupili do autobusu a jeli jsme k pobřeží Severního moře. Zde jsme si také mohli vylézt na maják, který byl díky erozi posunut o 70 metrů od útesu, a nikdo se neobešel bez písku v očích. Opět jsme nasedli do autobusu a byli jsme dovezeni přímo k moři, kde si mohli ti nejodvážnější smočit nohy. Po hodině rozchodu, zmrzlině a nákupech jsme všichni nastoupili do autobusu a jeli jsme domů.

2.6.2022 - Přestože nám počasí dneska nepřálo, výlet se nám mimořádně podařil. Ráno jsme zamířili do zoo, kde jsme mohli zahlédnout například lva, polární medvědy a dokonce i tygřici s mláďaty. Po návštěvě zoo jsme se odebrali na vyhlídkovou věž, tentokrát s výhledem na celé město. Na věž jsme se vyvezli výtahem, chvíli jsme zde pobyli, mohli jsme si koupit horkou čokoládu a pokochat se výhledem. Poté jsme se zase svezli výtahem dolů a zamířili jsme do domů našich hostitelů. Po krátkém odpočinku jsme se opět sešli ve škole na celoškolní párty. Zde jsme povečeřeli a strávili jsme čas seznamováním se s ostatními účastníky projektu.

3.6.2022 - Poslední den před odjezdem jsme se všichni dopravili do vodního centra, kde jsme si oblékli neoprenové obleky a po skupinkách jsme se střídali na různých vodních atrakcích. Naše skupinka si jako první aktivitu vyzkoušela jízdu na lodi, která za sebou táhla nafukovací banán, na kterém se vždycky vezli 3 lidi. Pan řidič lodě nás ladně vyklopil do vody a potom jsme byli odvezeni zpátky na pevninu. Poté jsme si ještě vyzkoušeli kajaky a paddle board. Poté jsme se všichni zmrzlí vrátili domů a chvilku jsme si odpočinuli. Následně jsme se vydali na rozlučkovou párty. Zde bylo k nalezení spousta jídla, pití a také zábavy. Měli jsme úžasný program a po skončení jsme se vydali na takzvanou "afterparty" k Rasmusovi domů (Rasmus byl jeden z hostitelů), kde jsme si ještě asi 3 hodiny povídali a pouštěli si navzájem dánské a české písničky.

4.6.2022 - Jelikož tohle byl náš poslední den pobytu v Dánsku, všichni jsme si sbalili našich pár švestek a cca ve 12:00 jsme se sešli na letišti. Po asi půl hodinovém loučení, focení a objímání jsme se s našimi kamarády rozdělili a vydali jsme se na cestu domů. Ke škole jsme byli dovezeni asi ve 3 ráno, takže jsme rovnou zamířili do našich postýlek.

Agáta Ižvoltová, Kristýna Kolářová