Dopravní hřiště - 4. A, 4. B a 4. C

V minulém týdnu se žáci 4.A, 4.B a 4.C podruhé navštívili dopravní hřište. Tentokrát byl program obohacen o závěrečnou zkoušku, během níž měli možnost získat svůj první řidičský průkaz na kolo.

Program začal opakováním jednotlivých dopravních značek, pravidel chování na silnici a obecné bezpečnosti. Žáci se během této úvodní hodiny znovu seznámili s významem dopravních značek a zásadami bezpečného pohybu v provozu. Po důkladném opakování následoval test, který prověřil jejich teoretické znalosti. Všichni žáci test úspěšně složili a dosáhli skvělých výsledků.

Další část programu byla praktická – jízda na kole. Děti musely prokázat, že umí správně reagovat na dopravní značení a dodržovat pravidla silničního provozu. S nasazenými přilbami, které byly povinné, se pustily do simulovaného provozu pod dohledem instruktora. Bylo třeba nejen sledovat značení, ale také správně signalizovat změny směru jízdy a dbát na bezpečnost svou i ostatních účastníků provozu.

Po úspěšném absolvování jízdní části programu předal vedoucí dopravní výchovy každému žákovi zasloužený řidičský průkaz na kolo. Radost a nadšení byly obrovské – žáci si odnášeli nejen nové vědomosti a dovednosti, ale také pocit hrdosti na svůj úspěch.

Dopravní výchova tak nejen splnila svůj vzdělávací cíl, ale také podpořila sebevědomí a samostatnost dětí. Děkujeme vedoucímu dopravní výchovy za dobrou přípravu a realizaci této akce. Žáci se už těší na další výzvy a nové znalosti, které jim pomohou bezpečně a správně se pohybovat v dopravním prostředí.

Mgr. Monika Blechová