Den první aneb Erasmus začíná!

Je to tady! Moc jsme se těšili a konečně to začíná - to naše dobrodružství s Erasmem. Hurá!

Dnes jsme v našem krásném městě přivítali studenty ze Španělska, Portugalska a Nizozemí v rámci ekologického projektu Happy, Healthy, Wise and Wealthy. Dlouho jsme se na jejich návštěvu připravovali a také je to první mobilita po covidové pauze. Po strastiplné (ztracený kufr) celodenní (někteří vstávali ve dvě ráno) cestě letadlem, busem a vlakem k nám přijeli zmrzlí, ale o to zvědavější zahraniční studenti (celkem 15) a jejich učitelé. Moc nás mrzí trápení dánské skupiny, která díky zmeškanému návaznému letu dorazí až v pondělí.

Naši žáci se nemohli dočkat, až zahraniční kamarády přivítají, pohostí, prostě až se s nimi pořádně seznámí. Naživo je to přece jen jiné než přes videokonference obrazovek počítačů.

Děkujeme hostitelským rodinám za dochvilnost, trpělivost (díky zpoždění příjezdu jsme u některých skupinek několikrát měnili čas), chuť zúčastnit se projektu a nekonečné milé nadšení, se kterým naše partnery přivítali.

Tak vzhůru za super zážitky!

Váš Tým Erasmus+