Den otevřené výuky -rozvoj jazykových kompetencí

Ve čtvrtek 23.5.2024 se díky vzájemné spolupráci studenti z Obchodní akademie, Vyšší odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště zúčastnili programu: Rozvoj jazykových kompetencí na naší škole.

Studenty čekal pestrý a poutavý program, během kterého byli rozděleni do dvou skupin. První skupinka se zaměřila na přípravu popisu obrázku u ústní části maturitní zkoušky v anglickém jazyce. Nejdříve si studenti zopakovali fráze, které znali z hodin, poté si zkusili namalovat obrázek dle předlohy, kterou neviděli (pouze podle instrukce spolužáka). Nakonec si svá umělecká díla obodovali a určili vítěze.

Druhá skupinka se zaměřila na ekonomiku ve Španělsku, a to ve španělském jazyce. Studenti se nejprve představili, popsali svoji rodinu, řekli, co studují, popsali, co mají rádi na Španělsku a španělském jazyce a poté se seznámili s krásami španělských měst a jejich ekonomickou situací.

Nabyté informace použijí nejen v budoucím případném zaměstnání, ale i v každodenním životě.

Ing. Eva Motyčková