Den jazyků 2022

Venku horko, prázdniny už jsou skoro tady- jak tedy strávit poslední dny ve škole?

Letos jsme si dali soupeření na 13 stanovištích ve všech jazycích, které mohou žáci na škole studovat. Jednotlivé aktivity připravovali žáci spolu s vyučujícími cizích jazyků.  Byly připraveny úkoly z angličtiny ,španělštiny, němčiny, ruštiny i francouzštiny. Soutěžilo se celé dopoledne a někteří poprvé v životě vyzkoušeli např. výslovnost francouzských slovíček, psaní německé slovní zásoby či slov azbukou. Nechybělo kreslení ani poslech hudby. V tělocvičně si třídy zaposilovaly s medicimbaly. Snažili se všichni, vždyť odměna byla tak sladká. První cena- dort, druhý a třetí tým vyhrál krabici nadýchyných větrníků pro celou třídu.

Třídy druhého stupně se umístily v tomto pořadí:

1.místo -9.B

2. místo -8.C

3.místo - 9.A

Pořadí na dalších místech: 7.B, 6.C, 8.B, 9.C, 6.B, 7.C, 8.A, 7.A, 6.A.

Všem děkujeme za skvělou atmosféru a přejeme báječné prázdniny.

E.Straková a Susan Krayemová