Bezpečný internet - aktivity

S žáky 5. ročníku jsme si zkusili aktivitu z projektu Bezpečný internet, který je realizován na naší škole napříč předměty.

Nejprve jsme zhodnotili klady a zápory sociálních sítí a internetu obecně, poté jsme se konkrétně zaměřili na téma NEBEZPEČNÍ PREDÁTOŘI NA INTERNETU.

Úkolem žáků bylo v programu Malování vytvořit portrét člověka, který podle nich obtěžuje na internetu děti, píše jim nevhodné zprávy a snaží se je vylákat na osobní schůzku. Žáci tvořili velmi kreativně a každý zapojil svou fantazii.

Cílem hodiny bylo vyvrátit žákům stereotypy. Nebezpečný člověk nemusí být vždy plešatý, nemusí nosit brýle, nemusí být bezdětný ani mít povolání s nižším sociálním statusem.... Nebezpečný člověk na internetu může vypadat jakkoliv a my ho nemůžeme poznat podle vzhledu.

Žáci byli o tématu poučeni a pamatují si, že si mají dávat pozor na to, s kým na sociálních sítích komunikují.

Mgr. Petra Pochylá