Aktivity BEZPEČNÉHO INTERNETU

V rámci hodiny výchovy k občanství a projektu BEZPEČNÝ INTERNET jsme se s žáky 6.B a 6.C seznámili s nebezpečím na internetu.

Nejprve žáci psali na tabuli asociace k tématu ZÁVISLOSTNÍ CHOVÁNÍ NA INTERNETU, poté nás čekaly příběhy dětí závislých na internetu, tvorba kruhu závislosti a poslední úlohou byl test závislosti na internetu, kde si žáci na základě zodpovězených otázek spočítali body a uvědomili si, jak moc jsou na internetu závislí.

Další částí byla tvorba plakátu, který varuje před vybraným nebezpečím na internetu. Žáci nejvíce volili téma kybešikany, sexuálních útočníků, podvodů, závislosti a fake news. Nejprve o tématu ve dvojici diskutovali, poté zpracovali originální plakát a nakonec jej odprezentovali před třídou.

Projekty se žákům velmi povedly.

Mgr. Petra Pochylá