Abeceda peněz - 2. třídy

Naši druháci se zapojili do vzdělávacího programu České spořitelny Abeceda peněz.

Žáci se v programu seznámili s kreslenými kamarády Alenkou a Tomášem, kteří dětem vysvětlili různé pojmy, které se pojí s financemi.

Např. Co je to banka? Proč máme peníze a k čemu slouží? Kde se berou peníze? Co je příjem a výdaj?....Následovala interaktivní hra "Ve městě", kde žáci určovali v různých situacích (pekař při práci, jízda v tramvaji..), zda je o příjem nebo výdaj. Cílem programu zaměřeného na finanční gramotnost je naučit děti zacházet s penězi. Jako prevence v dospělosti je to může ochránit před zbytečnými chybami. Postupně tak získávají sebejistotu, která je přidanou hodnota nejen v oblasti financí.

Žáci dostali pracovní sešity, pracovali se zaujetím a za svou práci byli odměněni nálepkou Šikovný hospodář.

Eva Fridrichová