7.C a 8.A na lyžáku

V neděli 5.2. v 10:30 se nejlepší třídy 7.C a 8.A s nejlepšími učiteli vydali na lyžařský výcvikový kurz na Bílou. Po příjezdu jsme se ubytovali a šli jsme se na svah rozřadit do čtyř družstev. Někteří překvapili a někteří zase přecenili své síly. Po rozřazení jsme se vrátili na chatu, kde nás čekala večeře.
Nedělní večerní program nám zajistili učitelé, kteří vybrali dobrou hru, při které jsme museli obětovat jednu židli.
Pondělní ráno začalo snídaní, která byla každý den formou rautu. Po snídani jsme šli na pokoje, kde jsme se nachystali na svah, kam jsme odcházeli v 8.30. Když jsme dorazili na svah, dostali jsme skipasy.
První a druhé družstvo, které vedli pan učitel Pírek a pan učitel Janečka, se vydali rovnou lyžovat. Třetí družstvo, které vedla paní učitelka Březinová, začalo rozcvičkou a čtvrté družstvo, které vedla paní učitelka Richtrová, se seznamovalo s lyžemi. Po jedenácté hodině jsme se vydali všichni na chatu na oběd. Po obědě jsme měli odpolední klid, ve kterém jsme odpočívali a nabírali síly na odpolední lyžování, které začalo ve 14.30. Unaveni po odpoledním lyžování jsme si vychutnali večeři a následoval večerní program pod vedením družstva číslo dva. Do programu se zapojili také učitelé a moc jsme si to užili. Díky originálním hrám jsme se mezi sebou lépe poznali.
Úterní ráno začalo opět snídaní a svaly už nás začínaly bolet. První družstvo vyrazilo na svah v 8:10, protože je čekala jízda na bladech a odpoledne si vyzkoušeli také druhý svah s lanovkou. Druhé družstvo si v úterý vyzkoušelo carving, třetí družstvo nacvičovalo obloučky a čtvrté družstvo se učilo jezdit na pásu. Večerní program měla tentokrát na starost skupina číslo tři. A hrám předcházela přednáška pana učitele Pírka o historii lyžování.
Ve středu vyrazilo na svah jako první družstvo číslo dva, protože je čekala jízda na bladech. První družstvo si pilovalo jízdu bez hůlek. Třetí družstvo pokračovalo s tréninkem obloučků a čtvrté družstvo se poprvé projelo na pomě. Odpoledne bylo ve znamení odpočinku a procházky, kdy jsme se vydali k oboře a hledali jsme bílou velrybu, ale našli jsme pouze sněžného muže – pana učitele Janečku. Následovala sněhová bitva mezi žáky a učiteli zakončena porážkou pana učitele Janečky, kterého jsme zahrabali do sněhu. Po cestě na chatu jsme si dokoupili zásoby cukru a hašlerek a užili si večerní program.
Čtvrteční ráno začalo slalomem, po kterém následovaly volné jízdy a někteří členové ze čtvrtého družstva se poprvé dostali na velký svah. Při odpoledním lyžování jsme vyzkoušeli novou lesní cestu, která byla parádní. Večer nás čekal maškarní ples, při kterém každý z nás předvedl masku, kterou si připravil. Následoval rej masek a tančení v kruhu. Také jsme si zahráli naši nejoblíbenější hru – Koště. Při večerním programu učitelé vyhlásili vítěze nejlépe uklizených pokojů, slalomu a také odměnili nejlepší kostýmy.
Pátek byl ve znamení balení a cesty domů. Dopoledne jsme si ještě užili lyžování a rozloučili se se svahem. A po dobrém obědě jsme se vydali bohužel na cestu domů.
Lyžáku dáváme 11/10 bodů, moc jsme si ho užili a každému doporučujeme ho zažít. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili LVK a děkujeme za přečtení tohoto článku.
Vyzkoušejte koblihy a zelňačku.
Doporučujeme.