Uctění památky parašutisty Jana Hrubého žáky naší školy

Dne 4. března jsme si připomněli 109. výročí narození čs. vojáka, parašutisty z Kunovic Jana Hrubého (4. března 1915-18. června 1942).

Jan Hrubý (rodák z Kunovic) byl členem výsadku Bioscop a jedním ze sedmi výsadkářů, kteří zahynuli 18. června 1942 v kryptě pravoslavného kostela svatých Cyrila a Metoděje po atentátu na Reinharda Heydricha.

Dne 7. března uctilo 21 žáků ZŠ UNESCO (odpoledne ve svém volném čase) památku Jana Hrubého zapálením svíček a položením věnce u jeho památníku v Kunovicích u kostela.

Žáci 6.-9. tříd sami přispěli fianančními prostředky ( ze svého kapesného) na nákup dvou věnců.

Jeden k památníku do Kunovic a jeden položí Tereza Beníčková nebo Maxmilián Mléčka do Bánova k památníku parašutisty Josefa Bublíka, který se narodil 12. února 1920.

Chtěl bych osobně poděkovat všem žákům, kterým nejsou hrdinové jako byl Jan Hrubý a Josef Bublík lhostejní. Zasloužíte si velkou pochvalu.

Motto: "Národu, který si neváží svých hrdinů, hrozí, že nebude žádné mít, až je bude skutečně potřebovat". Ferdinand Peroutka

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu