21. ročník vzdělávací exkurze žáků 8.-9. tříd do Památníku koncentračního tábora Osvětim v Polsku

Dne 20.2.2023 se 46 žáků 8.-9. tříd zúčastnilo již 21.ročníku vzdělávací exkurze do Památníku koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz v Polsku.

Žáci si během tříhodinové prohlídky s českým průvodcem prohlédli tábory Auschwitz I., Auschwitz II. - Birkenau a položili kytici a zapálili svíčky k Památníku holocaustu v Auschwitz II.-Birkenau.

Na závěr exkurze si žáci zakoupili v mistním knihkupectví velké množství knih a upomínkových předmětů.

Osvětimský tábor se stal symbolem snahy nacistů vyhladit židovský národ. Po válce se zde začal budovat Memorial and Museum AUSCHWITZ - BIRKENAU .

Celý prostor památníku je nejen muzeem, ale i pietním územím, kde návštěvníci z různých zemí vzdávájí zemřelým úctu, pokládají květiny a zapalují svíčky.

Již před exkurzí byl vyhlášen pro žáky VIII. ročník fotografické soutěže s názvem: Dojmy z Osvětimi (do 31. března mohou žáci posílat své příspěvky do soutěže na email: kocir@zsunesco.cz).

Ve vzdělávání o holocaustu budou žáci pokračovat v říjnu 2023, kdy je pro žáky připraven dvoudenní vzdělávací seminář v Terezíně.

Děkujeme žákům za vzorné chování a reprezentaci školy během exkurze v Polsku.

Mgr. Petr Kočíř a Mgr. Susane Krayemová - pedagogický doprovod