Žáci 7.C navštívili Památník Velké Moravy ve Starém Městě

Dne 18.10. navštívili žáci 7.C ( v rámci výuky dějin Velké Moravy) Památník Velké Moravy ve Starém Městě.

V první části programu s názvem Po stopách Mojslava byl žákům promítnut krátký dokument o životě Slovanů z oblasti Velehradu, Modré, Starého Města a Uherského Hradiště.

Poté následovala prohlídka expozice s průvodkyní muzea, během které si žáci prohloubili znalosti o životě našich předků z období Velké Moravy. Zbraně, oděvy, šperky, různé nástroje, keramika, způsob pohřbívání, stavby domů a kostelů.

Na závěr pak proběhlo krátké opakování formou kvízů a doplňovaček, kdy žáci pracovali ve skupinách.

Nejaktivnější žákyní byla vyhlášena Libuše Haplová, která získala jako odměnu plaketu sokolníka na koni.

Také jsme udělali něco pro zdraví, protože jsme ušli cca 4,5 km.

To vše a mnoho dalšího viděli žáci během velmi zajímavé prohlídky Památníku.

Věřím, že si žáci odnesli mnoho zajímavých poznatků, které využijí nejen v hodinách dějepisu.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu