Konverzační soutěž z anglického jazyka – okresní kolo

Ve dnech 14. a 15. 3. 20023 se na naší škole již tradičně konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Letos byla účast tak jako každý rok velká a z celého okresu se soutěže zúčastnilo 64 žáků.

Soutěž se konala ve čtyřech kategoriích. Do první kategorie I. A připadali žáci z 6. a 7. ročníků a kategorie II. A se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků. Kategorie I. B se zúčastnili žáci z gymnázia z primy a sekundy a kategorii II. B reprezentovali žáci z tercie a kvarty.

V prvním kole si soutěžící měřili své znalosti v písemném testu, který se skládal z gramatické části, čtení a poslechu. V druhém kole – ústní části – konverzovali ve dvojicích na různá témata.

Výherci kategorie II. A a II. B postupují dále do kola krajského.

Velký úspěch jsme zaznamenali v kategorii I. A, kde naše soutěžící Stamatović Sofija vybojovala první místo a v kategorii II.A se na krásném třetím místě umístila Balaštíková Anička a za to jim patří velký dík.

Holkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Budeme se těšit na příští rok.

Ing. Eva Motyčková