ŠD - návštěva centra TRNKA

V pátek 6. 1. 2023 děti školní družiny navštívily Přírodovědné centrum Trnka UH.

Pod vedením Mgr. Lenky Pavelčíkové se ve výukovém programu „Křížem krážem po Zemi“ seznámily se Severní Amerikou – státy, jejich historií, flórou i faunou.

Na začátku se děti naučily číst v mapě, kde jsou světové strany S, J, V, Z.

Ameriku objevil mořeplavec Kryštof Kolumbus, který hledal novou cestu do Indie. Původními obyvateli byli Indiáni. Z Evropy migrovali lidé do Ameriky za vidinou lepšího života – získání půdy, hledání zlata. Původní obyvatelé skončili v rezervacích.

Na fotkách děti viděly Údolí smrti – nejníže položené místo v celé Americe, Grand Canyon, Skalisté hory, Niagarské vodopády, z fauny grizzlyho, z flóry sekvoje, …

O USA se dověděly, že jsou složeny z více států a každý stát má na vlajce svou hvězdu.

Na závěr si pochutnaly na vlastnoručně vyrobené avokádové pomazánce ve wrapu s paprikou.

4. oddělení školní družiny