Žáci naší školy si připomínají konec I. světové války a Den válečných veteránů

Dne 10. listopadu 2022 v 11 hodin uctili žáci 9.B oběti I. světové války položením kytice a zapálením svíček u památníku I. světové války před budovou naší školy.

Další žáci II. stupně zapalují (během měsíce listopadu) svíčky ve svých vesnicích a městech k památníkům I. světové války.

Někteří žáci se také zapojují do projektu Národní pedagogické knihovny NE zapomenuté pomníky a vkládájí fotografie památníků I. světové války z našeho regionu do interaktivní mapy viz. odkaz ZDE.

11. listopad je od roku 1926 celosvětově připomínán také jako Den válečných veteránů. V České republice od roku 2001 jako významný den. Jeho symbolem je vlčí mák.

V naší škole se vlčí máky budou prodávat během celého listopadového měsíce.

Moc děkuji všem, kteří si vlčí mák zakoupili a vyjádřili tak úctu k našim válečným veteránům.

Peníze budou zaslány organizaci Post Bellum - Centrum pomoci Paměti národa, která válečným veteránům pomáhá a také se zabývá dokumentováním příběhů hrdinů.

Chtěl bych moc pochválit všechny žáky, kteří se aktivně zapojují do těchto aktivit.

PAMATUJME NA ŽIVÉ.
NEZAPOMEŇME NA MRTVÉ.